Doğa dostu yeşil sayfalar
NEDEN WEB?
WEB TASARIM SÜRECİ
WEB TASARIM SÖZLEŞMESİ
KURUMSAL TASARIM
LOGO TASARIM
KUTU - ÇANTA
KATALOG
DOSYA
BROŞÜR
AFİŞ
MAGNET
ANTETLİ
ETİKET
ANTETLİ
ZARF
KARTVİZİT
KLASÖR
BLOKNOT, KÜP BLOK
EL İLANI - FLYER
DAVETİYE - TEBRİK
SERTİFİKA
RESTAURANT SÜMEN - MENÜ
SÜREKLİ FORM
DERGİ - KİTAP
TAKVİM
DİJİTAL BASKI
REKLAM FOTOĞRAFÇILIĞI
MASAÜSTÜ BROŞÜRLÜKLER
PLAKET
REKLAM TASARIMI
AFİŞ TASARIM HİZMETLERİ
 

AFİŞ

Tanımı: Slogan + görsel + marka en basit çözümlemedir.  

ilk olarak konuya uygun bir görsel seçilmelidir. konuya uygun görsel illustrasyonda olabilir, fotoğrafta olabilir. bir afişte en yoğun algımızı meşgul eden görseldir. uygün bir görsel ve görseli destekleyen bir slogan ile çok şey ifade edebiliriz. 

unutulmaması gereken hepimiz tüketiciyiz, tüketicinin algılarına göre yapılan bir çalışma başarılıdır. afişte görsellik kadar algıyı ne kadar tetikliyebildiğimiz, hafızalarda ne kadar yer ettiğmiz de önemlidir.  

Afiş, bir ürünün, kampanyanın ifşa edilmesi amacıyla yapılır. Amacımız hedef kitleye uygun mesajı verebilmektir. bunu belirlediğimizde ne yapmak istediğimizi biliyoruz demektir.  

Afişi çalışırken dikkat edilmesi gereken diğer nokta afişin nerede sergileneceğidir. Direklere, duvarlara, cama, kapıya vs.. gibi sergilenecek alanın genel renk profiline uygun çalışmalar daha dikkat çeker. burada önemli olan ikinci nokta sergilenecek alandan geçen kişilerin nitelikleridir. bir anaokulu afişiyle, bir yüksek öğretim kurumunun afişi aynı yerde sergilenmez. 

Afiş bir ürün tanıtımı içinse empati yaparak ürünün kullanıcısı olabilecek potansiyel yaş kitlesine, ürünün fiyat aralığına göre tüketicinin gelir seviyesine ve buna bağlı olarak algı durumuna göre çalışmamızı şekillendirmek bizi amaç, hedef kitle, afiş üçgeninde doğru noktaya götürebilir.  

Afiş salt bir görsel değil, görseli destekleyen slogan ve marka ile bütünleşik bir çalışmadır. afiş çalışmasında ki hemen hemen pek çok çalışmada olabildiğince az font kullanılmalıdır. yazılara çizgi kalınlığı vermek, yoğun gölge ve efekt kullanmak gözü yorar. ilk bakışta algılanan karmaşa ise afişimiz amacına ulaşmamış demektir.

 

 

ANA SAYFA - ANA SAYFAM YAP - FAVORİME EKLE - İLETİŞİM - HAKKIMIZDA - WEBMASTER
WEB TASARIM - MATBAA HİZMETLERİ - REKLAM TANITIM - KURUMSAL HİZMET - PROMOSYON - ONLİNE DESTEK